مشاوره در انجام مقاله و پایان نامه رشته فیزیک

فیزیک‌ علم‌ زندگی‌ است‌ و هدف اصلی آن توصیف پدیده‌های طبیعی قابل مشاهده برای انسان توسط مدل‌های ریاضیست. به عبارت دیگر جهان‌ در بزرگترین‌ مقیاس‌ تا ریزترین‌ مقیاس‌ در ارتباط‌ با علم‌ فیزیک است‌.
این‌ رشته‌ در دوره‌ کارشناسی‌ دارای‌ ۵ گرایش‌ اتمی‌ ـ مولکولی‌، هسته‌ای‌، حالت‌ جامد، هواشناسی‌ و اختر فیزیک است‌ که‌ تعداد واحدهای‌ تخصصی‌ هریک‌ از این‌ گرایش‌ها در دوره‌ کارشناسی‌ بسیار محدود است‌ و به‌ همین‌ دلیل‌ است گرایش‌های‌ فوق‌ در این‌ دوره‌ تفاوت‌ محسوسی‌ با یکدیگر ندارند. این رشته در مقطع کارشناسی ارشد، دارای ۹ گرایش است. این گرایش ها عبارتند از:

اتمی و مولکولی ( لیزر و پلاسما و اپتیک)
حالت جامد
هسته ای
ذرات بنیادی
فیزیک نظری
نجوم
نانوفیزیک
گرانش
آموزش فیزیک

برخلاف‌ رشته‌های‌ مهندسی، رشته‌های‌ علوم‌ پایه‌ از جمله‌ فیزیک‌ بیشتر به‌ چگونگی‌ پیش‌آمدهای‌ علمی‌ توجه‌ می‌کنند و در واقع‌ به‌ دنبال‌ یافتن‌ دلایل‌ وقوع و چرایی‌ آن هستند لذا داوطلبانی‌ که‌ مستعد، باهوش‌ و کنجکاو باشند، می‌توانند در این‌ رشته‌ موفق‌ موفق عمل کنند.در اینجا اشاره به یک نکته ضروری به نظر می رسد و اینکه تحصیلات دانشجوی رشته فیزیک‌ بدون معلومات کافی ریاضی به بن بست می رسد به‌ همین‌ دلیل‌ دانشجویان‌ این‌ رشته‌ باید از نظر ریاضیات‌ در سطح‌ بسیار بالایی‌ باشند
در دنیای امروز چنانچه کشوری برای پیشرفت مصمم باشد باید از پشتوانه تحقیقات علمی برخوردار باشد و همواره پژوهش کند و چیزهای جدید بسازد. لازمه پژوهش کاربردی انجام پیش زمینه آزمایشگاهی در آزمایشگاههاست لذا احتیاج به یک تیم علمی خواهد داشت که در آن متخصصان شاخه‌های مختلف فیزیک همواره حضور دارند چراکه هر کار علمی کاربردی الزاما باید بنیان فیزیکی داشته باشد. در زمینه بازار کار هم، اگر کسی در تحصیل این‌ رشته‌ موفق عمل کرده باشد و کارنامه درخشانی داشته باشد می تواند در گروه های علمی، تحقیقاتی و صنعتی مختلفی مفید واقع شود به عنوان مثال مخابرات‌، صداوسیما، برنامه‌ و بودجه، نیروگاه‌های‌ هسته‌ای‌، مراکز تولید قطعات‌ غیرهادی‌ و سلول‌های‌ خورشیدی‌، صنایع‌ تولید و نگهداری‌ لیزر در صنعت‌، مراکز پزشکی‌ و نظامی‌ و سازمان‌ انرژی‌ اتمی و … . چرا که این دانشجویان‌ مطالب‌ متنوعی از علوم مانند‌ الکتریسیته‌ و مکانیک‌ را در طول تحصیل مطالعه می کنند و بنابراین در زمینه‌های‌ گوناگون دید وسیع و بسیار علمی دارند.
دانشجویان بسیاری هم پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد تمایل فراوانی به ادامه تحصیل و کسب تجربه علمی پر بارتر در مقاطع بالاتر دارند که لازمه آن روشن بودن راه و انگیزه ای بالا برای انجام تحقیقات پژوهشی ست. پس از آن باید حیطه فعالیت علمی دانشجو مشخص شود که تا پایان تحصیلات با او همراه خواهد بود. مرحله بعدی انتخاب موضوعی مناسب برای شروع کارهای تحقیقاتی ست و یکی از دشوارترین مراحل برای هر دانشجوست. گاهی این انتخاب موضوع با نظر اساتید راهنما و مشاور صورت می گیرد که گرچه کار را برای دانشجو ساده می کند اما ممکن است علاقمندی های دانشجو را کاملا در نظر نگرفته باشد. گاهی نیز دانشجویان سعی می کنند در صدد انتخاب موضوع های دلخواه خود و استاد راهنمایشان بر آیند که این نیز بدلیل ناآگاهی احتمالی دانشجو از موضوعات تحقیقاتی روز دنیا، امکانات موجود در کشور و آینده علمی و شغلی آن کار ساده نخواهد بود لذا در اینجاست که نقش متخصصین کارآزموده روشن خواهد بود چرا که تعیین موضوع تنها شروع یک کار تحقیقاتی ست. پس از آن نگارش پروپوزال و تدوین پایان نامه است که دانشجو را دچار مشکلات خواهد کرد. در این مرحله نیز حضور متخصصین با تجربه می تواند کمکی برای دانشجویان باشد. در راستای این هدف همکاران ما در موسسه مشاوران برتر قادرند که در زمینه های گوناگون تحقیقاتی دانشجویان عزیز را از مرحله انتخاب موضوع تا روز دفاع از پایان نامه، راهنمایی و مشاوره نمایند و همراهی بمنظور دستیابی به اهداف متعالی علمی و تحقیقاتی کمکی باشند.

کلیه پروژه ها و پایان نامه های انجام شده در مشاوران برتر دارای تعهد آموزش می باشند. همچنین تضمین می شود کارهای انجام گرفته، کارهای جدیدی باشند و در صورت تمایل دانشجو از پایان نامه های انجام گرفته شده، مقالات علمی، پژو هشی و یا ISIاستخراج گردد